• SZTANDAR

•

Projekt sztandaru szkoły graficznie opracowała pani Maria Lasik – artysta plastyk - na podstawie prac Agnieszki Tkaczyk z klasy VIIIa i Bartka Kowalczyka

z klasy VIa, którzy zostali laureatami szkolnego konkursu na projekt sztandaru.

Sztandar został wyhaftowany przez pracowników zakładu ARS-CHRISTIANA.

Sztandar został zakupiony przez Radę Rodziców i uroczyście wręczony szkole przez przewodniczącego Rady Rodziców – pana Jana Fajęckiego

w dniu 11 maja 1996 roku, w 90 rocznicę urodzin patronki – Marii Kann, w tym dniu również Przewodniczący Rady Gminy Warszawa-Ursynów

pan Waldemar Siemiński przekazał Akt Nadania Szkole Imienia.

Sztandar naszej szkoły jest w kształcie prostokąta obszytego złotą oblamówką i frędzlami. Na beżowym tle  widnieje  gruba,  otwarta  księga. Na  jej  kartkach  umieszczony  jest  mały  lasek z  iglastymi  drzewami  i krzewami ponad, którymi widnieją wysokie, białe góry. Nad szczytami leci mały czarny samolot. Z prawego, dolnego rogu książki wystaje złota zakładka. Jest to materiał zakończony kwiatem, na którym umieszczony jest napis „319 SZKOŁA DOBREGO SĄSIĘDZTWA”. Na jego środku jest pokazany herb Warszawy-SYRENKA WARSZAWSKA. W lewym dolnym rogu sztandaru widnieje srebrna lilijka harcerska. Symbolizuje ona szczytne ideały, do których dążą harcerze, braterski krąg oraz dobre uczynki, które zuchy powinny spełniać każdego dnia. Wszystko to jest umieszczone na postrzępionej kremowej kartce. W prawym górnym rogu można zauważyć małą odznakę SKOCZKA SPADOCHRONOWEGO WOJSKA POWIETRZNO-DESANTOWEGO. Jest to spadający do walki orzeł.

Akt Nadania

Z okazji święta Edukacji Narodowej w dowód uznania za wybitne osiągnięcia w dziedzinie patriotycznego wychowania młodzieży na bohaterskich tradycjach Pierwszej Samodzielnej Brygady Spadochronowej Polskich Sił Zbrojnych.

Nadaję

Szkole Podstawowej nr 319 im. Marii Kann w Warszawie.

ODZNAKĘ SKOCZKA I INSTRUKTORA WOJSK POWIETRZNO–DESANTOWYCH

Niechaj odznaka ta ozdobi sztandar tej zasłużonej placówki oświatowej i po wsze czasy świadczy o związkach przyjaźni i współpracy jakie łączą Szkołę Podstawową   nr 319 w Warszawie z 6 Brygadą Desantowo – Szturmową, przez Osobę jej Patronki Matki Chrzestnej Sztandaru pierwszej Samodzielnej Brygady Spadochronowej, Brygady, której tradycję i bogaty dorobek szkoleniowo – wychowawczy przejął nasz związek Taktyczny.

• Szkoła Podstawowa nr 319 im. M. Kann
      • sp319@eduwarszawa.pl
      • sekretariat czynny: ul. ZWM godz. 8:00 - 16:00 tel. (22) 643 45 14 fax. (22) 643 45 16 sekretariat Wokalna godz. 8:00-16:00 kom. +48 515 185 768 22 370 23 21 Świetlica (22) 643-45-14 w. 110 Pedagog szkolny (22) 643-45-14 w. 108 Psycholog (22) 370-23-21 Pielęgniarka (22) 643-45-14 w. 109
      • ul. Związku Walki Młodych 10 02 - 786 Warszawa ul. Wokalna 1 02-787 Warszawa 02-786 Warszawa Poland