Ciekawe strony

Matematyczne ZOO

Dyktanda dla dzieci

Klasoteka.pl

Strony dla dzieci młodszych:

Sieciaki.pl
Sieciaki to witryna stworzona przez Fundację Dzieci Niczyje. Na stronie dzieci poznają wirtualne postacie - Sieciaki, które przez zabawę uczą pociechy bezpiecznie korzystać z Internetu.
www.sieciaki.pl

Kolorowanki dla dzieci
Serwis z bogatym zbiorem kolorowanek i innych zabaw dla dzieci (np. labirynty), które można wydrukować.
www.kolorowanki-dla-dzieci.pl
Misie
Strona z zabawami, legendami, wierszykami i komiksami dla dzieci. Nie zabraknie informacji o różnych gatunkach misiów.
www.misie.com.pl
2+2 matematyka dla dzieci
Strona programu wspomagającego naukę dzieci z zakresu podstawowych zagadnień matematycznych takich jak liczenie, dodawanie, odejmowanie, porówynywanie liczb, mnożenie oraz dzielenie. Program jest bezpłatny.
www.funnymathforkids.com
Krasnoludki są na świecie
Gry, bajki, malowanki i inne zabawy dla dzieci. Pociecha może także obejrzeć na stronie dwie bajki.
www.krasnoludki.pl
Klocki Lego
Strona producenta klocków Lego. Oprócz możliwości zrobienia zakupów dzieci mogą pograć w gry on-line, wstąpić do klubu Lego, zaprenumerować magazyn Lego oraz zobaczyć ciekawe kompozycje z klocków zbudowane przez dzieci.
www.lego.com
Barbi
Oficjalna strona lalki Barbi. Można wybrać się z Barbi na zakupy, poprzymierzać ciuchy, poczatować z jej przyjaciółmi, zwiedzić jej dom i poznać wiele innych sekretów Barbi. Na stronie także gry flash on-line dla dzieci.
www.barbie.com
Pan Kuleczka
Pan Kuleczka - serwis poświęcony książce dla dzieci pod tym samym tytułem. Na stronie zabawy i gry dla najmłodszych, takie jak: labirynty, puzzle, łączenie kropek w obrazek i specjalne kolorowanki.
www.pankuleczka.pl
Kubuś Puchatek
Strona o Kubusiu Puchatku i jego przyjaciołach. Opisy postaci, tapety, kolorowanki, wygaszacze ekranu, gry dla dzieci. W serwisie również czat, na którym można porozmawiać z innymi odwiedzającymi.
www.puchatek.pl
Pasterz - chrześcijańskie gry i zabawy
Gry i zabawy dla dzieci o tematyce chrześcijańskiej. Biblia multimedialna i inne multimedialne gry i zabawy mające na celu poznanie przez dziecko historii biblijnej. Ponadto wirtualne kartki, galeria rysunków, chrześcijańskie opowiadania i strony www, sklepik...
www.pasterz.pl

Strony dla dzieci starszych:

Zyraffa.pl
Strona dla dzieci i młodzieży. Dziecięce gry i zabawy, kolorowanki, kartki we flashu, krzyżówki, quizy. Serwis oferuje możliwość rysowania on-line i założenia własnej galerii.
www.zyraffa.pl
Junior
Serwis dla dzieci i nastolatków zawierający informacje popularnonaukowe, recenzje   gier i książek dla dzieci porady n temat korzystania z Internetu.

Cartoon Network - Plska                                                                                             Na stronach witryny Cartoon Network znajdziemy miedzy innymi takich bohaterów z kreskowek jak: Batman, Dee Dee, he Flintstones, Yogi, Bear, Banana Splits, Penelope Pitstop, Ranger Smith, Scrappy i resztę Fantastycznych postaci. Konkursy, gry, filmy, tapety dla dzieci.                                                               www.cartoonnetwork.pl

Origami.art.pl
Strona o starej japońskiej sztuce składania papieru - Origami. Galerie figurek origami, schematy składania papieru, nowoczesne origami. Składanie papieru rozwinie każde dziecko umysłowo i manualnie.
www.origami.art.pl
Discovery Kids
Strona z różnymi rozrywkami dla dzieci i młodzieży w języku angielskim. Dzieci mogą pograć w gry rozwijające umysł, układać puzzle, oglądnąć filmy.
Jetix
Gry i konkursy dla dzieci, tapety na pulpit, klub Jetix, informacje o bohaterach popularnych kreskówek, program tv.
www.jetix.pl

Marsjanki                                                                                                                   Portal dla dzieci pełen marsjańskich ciekawostek i konkursów. Artykuły i porady na temat zdrowia i sportu, newsy na temat filmów, książek i płyt dla dzieci. Na stronie także KosmocCzat, KosmoMail, gry flash on-line, oraz odpowiedzi na listy.                 www.marsjanki.pl

Disney Zone
Strona o myszce Miki, kaczorze Donaldzie i inych postaciach z bajek Disneya. Ciekawostki, opisy i streszczenia kreskówek, informacje o muzyce z filmów, twórcach, encyklopedia, giełda   komiksów oraz dział download z grami, tapetami i innymi plikami.
www.disneyzone.host.sk
Muzeum Dobranocek PRL-u
Muzeum Dobranocek jest to wirtualna prezentacja unikalnej kolekcji zabawek, oryginalnych lalek z filmów, gier, plakatów, kartek i znaczków pocztowych,płyt winylowych, kaset VHS, kart telefonicznych itp. drobiazgów. Swoje sale mają Bolek i Lolek, Koziołek Matołek, Reksio, Miś Colargol, Miś Uszatek, Krecik i wiele innych.
www.muzeumdobranocek.pl
Kurnik - gry online
Gry online z jajami :)  Zagraj z innymi osobami, bez ściągania! Rozwijające umysł gry planszowe, karciane i inne (m.in. szachy, brydż, literaki, domino, kości, tysiąc). Jeden z najpopularniejszych polskich serwisów z grami online.
www.kurnik.pl