• CIEKAWE STRONY

dbi.saferinternet.pl/

www.ldzieckowsieci.p

www.cert.pl

Strony dla dzieci młodszych:

Sieciaki

To witryna stworzona przez Fundację Dzieci Niczyje. Na stronie dzieci poznają wirtualne postacie - Sieciaki, które przez zabawę uczą pociechy bezpiecznie korzystać z Internetu.

www.sieciaki.pl

Kolorowanki dla dzieci
          Serwis z bogatym zbiorem kolorowanek i innych zabaw dla dzieci (np. labirynty), które można wydrukować.

www.kolorowanki-dla-dzieci.pl
          Misie
          Strona z zabawami, legendami, wierszykami i komiksami dla dzieci. Nie zabraknie informacji o różnych gatunkach misiów.

www.misie.com.pl
          2+2 matematyka dla dzieci
          Strona programu wspomagającego naukę dzieci z zakresu podstawowych zagadnień matematycznych takich jak liczenie, dodawanie, odejmowanie, porówynywanie liczb, mnożenie oraz dzielenie. Program jest bezpłatny.

www.funnymathforkids.com
          Krasnoludki są na świecie
          Gry, bajki, malowanki i inne zabawy dla dzieci. Pociecha może także obejrzeć na stronie dwie bajki.

www.krasnoludki.pl
          Klocki Lego
          Strona producenta klocków Lego. Oprócz możliwości zrobienia zakupów dzieci mogą pograć w gry on-line, wstąpić do klubu Lego, zaprenumerować magazyn Lego oraz zobaczyć ciekawe kompozycje z klocków zbudowane przez dzieci.

www.lego.com
          Barbi
          Oficjalna strona lalki Barbi. Można wybrać się z Barbi na zakupy, poprzymierzać ciuchy, poczatować z jej przyjaciółmi, zwiedzić jej dom i poznać wiele innych sekretów Barbi. Na stronie także gry flash on-line dla dzieci.

www.barbie.com
          Pan Kuleczka
          Pan Kuleczka - serwis poświęcony książce dla dzieci pod tym samym tytułem. Na stronie zabawy i gry dla najmłodszych, takie jak: labirynty, puzzle, łączenie kropek w obrazek i specjalne kolorowanki.

www.pankuleczka.pl
          Kubuś Puchatek
          Strona o Kubusiu Puchatku i jego przyjaciołach. Opisy postaci, tapety, kolorowanki, wygaszacze ekranu, gry dla dzieci. W serwisie również czat, na którym można porozmawiać z innymi odwiedzającymi.

www.puchatek.pl
          Pasterz - chrześcijańskie gry i zabawy
          Gry i zabawy dla dzieci o tematyce chrześcijańskiej. Biblia multimedialna i inne multimedialne gry i zabawy mające na celu poznanie przez dziecko historii biblijnej. Ponadto wirtualne kartki, galeria rysunków, chrześcijańskie opowiadania i strony www, sklepik...

www.pasterz.pl

Strony dla dzieci starszych:

Zyraffa.pl
          Strona dla dzieci i młodzieży. Dziecięce gry i zabawy, kolorowanki, kartki we flashu, krzyżówki, quizy. Serwis oferuje możliwość rysowania on-line i założenia własnej galerii.

www.zyraffa.pl
          Junior
          Serwis dla dzieci i nastolatków zawierający informacje popularnonaukowe, recenzje gier i książek dla dzieci porady n temat korzystania z Internetu.

Cartoon Network - Polska

Na stronach witryny Cartoon Network znajdziemy miedzy innymi takich bohaterów z kreskowek jak: Batman, Dee Dee, he Flintstones, Yogi, Bear, Banana Splits, Penelope Pitstop, Ranger Smith, Scrappy i resztę Fantastycznych postaci. Konkursy, gry, filmy, tapety dla dzieci.

www.cartoonnetwork.pl

Origami.art.pl
          Strona o starej japońskiej sztuce składania papieru - Origami. Galerie figurek origami, schematy składania papieru, nowoczesne origami. Składanie papieru rozwinie każde dziecko umysłowo i manualnie.

www.origami.art.pl
          Discovery Kids
          Strona z różnymi rozrywkami dla dzieci i młodzieży w języku angielskim. Dzieci mogą pograć w gry rozwijające umysł, układać puzzle, oglądnąć filmy.

Jetix
          Gry i konkursy dla dzieci, tapety na pulpit, klub Jetix, informacje o bohaterach popularnych kreskówek, program tv.

www.jetix.pl
          Muzeum Dobranocek PRL-u
          Muzeum Dobranocek jest to wirtualna prezentacja unikalnej kolekcji zabawek, oryginalnych lalek z filmów, gier, plakatów, kartek i znaczków pocztowych,płyt winylowych, kaset VHS, kart telefonicznych itp. drobiazgów. Swoje sale mają Bolek i Lolek, Koziołek Matołek, Reksio, Miś Colargol, Miś Uszatek, Krecik i wiele innych.

www.muzeumdobranocek.pl
          Kurnik - gry online
          Gry online z jajami:)  Zagraj z innymi osobami, bez ściągania! Rozwijające umysł gry planszowe, karciane i inne (m.in. szachy, brydż, literaki, domino, kości, tysiąc). Jeden z najpopularniejszych polskich serwisów z grami online.

www.kurnik.pl